Znajdź nas na facebooku

15-lecie PTRE15-lecie PTRE

W dniach 10-11 listopada 2008 roku nasza jednostka obchodziła 15 –lecie działalności. 1 kwietnia 1993 roku niewielka grupa producentów rolnych utworzyła Polskie Towarzystwo Rolnictwa Ekologicznego (PTRE), którego dorobek w 2002 roku przejęła Ekogwarancja PTRE. Spotkanie było doskonałą okazją do wspomnień trudnych początków rozwoju rolnictwa ekologicznego w Polsce, historii dynamicznego rozwoju Ekogwarancja PTRE a także do wyciągnięcia wniosków na najbliższą przyszłość.

Wśród zaproszonych gości nie zabrakło członków założycieli PTRE oraz najstarszych stażem producentów ekologicznych w naszym kraju, którzy od początku współtworzyli towarzystwo i nadal są właścicielami certyfikatów wydawanych przez Ekogwarancja PTRE . Otrzymali oni pamiątkowe statuetki.

Na uroczystą galę przybyli członkowie Komitetu Technicznego Ekogwarancja PTRE, inspektorzy terenowi oraz pracownicy biur z Lublina i Warszawy. Swoją obecnością spotkanie zaszczycili także przedstawiciele Centrum Doradztwa Rolniczego z Brwinowa oraz goście z Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Nie zabrakło członków zarządu Polskiego Towarzystwa Rolników Ekologicznych – organizacji skupiającej producentów certyfikowanych przez Ekogwarancja PTRE.

Prezes Ekogwarancja PTRE sp. z o.o. Jerzy Szymona odebrał list z gratulacjami i życzeniami dalszego rozwijania rozwoju rolnictwa ekologicznego w Polsce od Podsekretarza Stanu Artura Ławniczaka. Dalszego rozwoju i współpracy życzyła także pani dyrektor Anna Litwinow z Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie.

Spotkanie zakończyła uroczysta kolacja oraz wspólna zabawa przybyłych gości