Znajdź nas na facebooku

Najlepsze gospodarstwo ekologiczneNajlepsze gospodarstwo ekologiczne

3 października 2008 r., podczas Międzynarodowych Targów Hodowli Zwierząt i Rozwoju Obszarów Wiejskich „FARMA” w Poznaniu, wręczono nagrody w konkursie na najlepsze gospodarstwo ekologiczne w 2008 roku.
Konkurs został zorganizowany m.in. przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Odział w Radomiu, przy współpracy z Ośrodkami Doradztwa Rolniczego. Przebiegał w dwóch etapach, wojewódzkim i krajowym, a gospodarstwa były oceniane w kategorii „Ekologia-środowisko” oraz „Ekologiczne gospodarstwo towarowe”.

Ocenie poddano m.in. asortyment i wielkość produkcji, jej jakość, formy promocji, bioróżnorodność w gospodarstwach, wykorzystanie starych i lokalnych odmian i ras w produkcji, wpływ sposobu gospodarowania i prowadzenia gospodarstwa na środowisko. W .konkursie wzięło udział aż 154 gospodarstwa. W kategorii "Ekologiczne gospodarstwo towarowe" zwyciężył producent certyfikowany przez Ekogwarancja PTRE sp. z o.o. pan Piotr Osik ze wsi Wola Skromowska (województwo lubelskie).

Nagrody dla najlepszych gospodarstw ekologicznych, ufundowane przez ministra rolnictwa, wręczył podsekretarz stanu Artur Ławniczak, który zapewnił, że resort rolnictwa będzie nadal wspierał rozwój tej gałęzi rolnictwa.