Ekogwarancja
Certyfikacja żywności ekologicznej
na terenie całej Polski
Kliknij aby wypełnić formularz zgłoszeniowy
ezgloszenie.pl

O firmie

Ekogwarancja PTRE Sp. z o.o. – to wiodąca jednostka certyfikująca wyroby w systemie rolnictwa ekologicznego.


Co to właściwie oznacza i czym się zatem zajmujemy? Opisując to najprościej – poprzez prowadzenie szczegółowych kontroli w jednostkach produkcyjnych objętych naszym nadzorem sprawdzamy, czy produkty naszych klientów zostały wytworzone metodą ekologiczną. Rezultatem naszych działań jest wydanie, jeżeli spełnione są wszystkie wymagania, certyfikatu zgodności. Uzyskanie takiego certyfikatu jest dla rolnika lub zakładu przetwórczego warunkiem koniecznym, żeby sprzedawać swoje wyroby z oznaczeniem ich jako produkty ekologiczne.

 
Jako jednostka certyfikująca działamy na podstawie upoważnienia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi


Takie upoważnienie uzyskaliśmy jako pierwsi w Polsce, dlatego został nam nadany numer identyfikacyjnym PL-EKO-01. Jeżeli zauważysz taki numer na opakowaniu żywności ekologicznej to znaczy, że to właśnie my kontrolujemy ten produkt.


Oferowane przez nas usługi certyfikacji wykonujemy zgodnie z wymaganiami międzynarodowej normy PN-EN ISO/IEC 17065:2013 Ocena zgodności. Wymagania dla jednostek certyfikujących wyroby i usługi. W tym obszarze posiadamy akredytację Polskiego Centrum Akredytacji nr AC 102.


Obecnie jesteśmy jednostką certyfikującą największą liczbę producentów ekologicznych w Polsce. Zaufało nam kilka tysięcy rolników oraz kilkaset firm zajmujących się produkcją żywności ekologicznej. To nasz ogromny sukces i dowód naszego profesjonalizmu.
Rynek żywności ekologicznej w Polsce w ostatnim okresie rozwija się bardzo szybko. Dlatego zachęcamy wszystkich, w tym konsumentów zainteresowanych zdrową żywnością, do zapoznania się z informacjami dotyczącymi produkcji ekologicznej na naszej stronie.


Wszystkich natomiast rolników i przedsiębiorców chcących zaistnieć na tym rynku zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Infolinia czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych oraz Rozporządzenia 2016/679. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest EKOGWARANCJA PTRE sp. z o.o.. Więcej informacji dot. ochrony danych osobowych znajdą Państwo w polityce prywatności. Klikając WYŚLIJ akceptujesz wszystkie powyższe warunki.